• ELEMENTY DO BUDOWY TRANSFORMATORÓW
  • DŁAWIKI, CEWKI
  • AKCESORIA
  • EMI, RDZENIE
  • ZASILACZE PI
  • PRZYKŁADOWE PROJEKTY TRANSFORMATORÓW


Projektowanie transformatorów

Zarówno dla amatorów, jak i inżynierów konstruktorów stworzyliśmy narzędzie do projektowania i tworzenia dokumentacji transformatorów. Za pomocą tego narzędzia w prosty sposób można zaprojektować swój transformator. Narzędzie zawiera pełną listę surowców, tj. karkasów, rdzeni, drutów nawojowych itp., które znajdują się na magazynach Ferystera i za pomocą, których możemy wykonać pierwsze próbki, a później z kolei partie produkcyjne. Każdy użytkownik, po zalogowaniu, może zaprojektować swój transformator, określić szczegóły jego budowy, wymogi dotyczące bezpieczeństwa itp., a następnie można przesłać link do dokumentacji do naszych konstruktorów celem zweryfikowania projektu a następnie gotowy już skierować do realizacji. Dokumentacja taka pozostaje do wglądu klienta.

UWAGA!!! Aplikację należy uruchomić w przeglądarce FireFox lub Chrome w najnowszej dostępnej wersji


Zestaw narzędzi do projektowania różnych typów zasilaczy impulsowych. Programy obliczają i graficznie wyświetlają przebiegi prądów i napięć w obwodzie zasialcza.

Program na podstawie podanych przez użytkownika parametrów zasilacza automatycznie wylicza wszystkie jego najważniejsze komponenty. Posiada również wbudowane narzedzie do projektowania transformatorów.

Biblioteka wszystkich dostepnych rdzeni oraz karkasów dostepnych w firmie Feryster. Biblioteka przeznaczona jest do pracy z programem PI Expert Suite 9.x

Biblioteka rdzeni oraz karkasów zalecanych ze wzgledów bezpieczenstwa (karkasy o zwiekszonych odstepach izolacyjnych) dostepnych w firmie Feryster. Zastosowanie tego rodzaju karkasów pozwala w wiekszości przypadków na pominiecie marginesów bezpieczenstwa nawijanych wewnątrz okna karkasu, dzieki czemu dostepną szerokość okna może być w pełni wykorzystana (co jest szczególnie istotne jest w wypadku małych transformatorów), a tym samym transformator może przenieść pełną moc oferowaną przez rdzen. Biblioteka przeznaczona jest do pracy z programem PI Expert Suite 9.x

Biblioteka wszystkich dostępnych dławików w firmie Feryster. Biblioteka przeznaczona jest do pracy z programem PI Expert Suite 9.x

Wideo poradnik - jak dodać biblioteki do PI Expert Suite 9.x

Micrometals Arnold Designs jest narzędziem projektowym firmy Micrometals Arnold przeznaczonym do projektowania induktorów opartych głównie na rdzeniach proszkowych firmy Arnold (wyjątek elementy typu WIDE SWING). Wersja z 08.2011

Micrometals Designs jest narzędziem projektowym firmy Micrometals przeznaczonym do projektowania induktorów opartych głównie na rdzeniach proszkowych (wyjątek elementy typu WIDE SWING).

Narzedzie firmy Arnold Magnetics umożliwiające projektowanie induktorów opartych na rdzeniach proszkowych Arnolda.

Zestaw narzędzi online pozwalających na projektowanie induktorów opartych na rdzeniach firmy MAGNETICS. W skąład narzędzi wchodzą następujące programy:
- Inductor Design - program narzędziowy pomocny w doborze rdzenia proszkowego do filtrów wyjściowych, cewek wejściowych, induktorów PFC, induktorów pracujących przy dużych obciążeniach prądowych oraz innych dławików magazynujących energię.
- Common Mode Filter Inductor Design - narzędzie ułatwiające dobór właściwego rdzenia ferrytowego do wejściowych dławików skompensowanych prądowo.
- Current Transformer Design - narzędzie wspomagające projektowanie przekładników prądowych

Ferroxcube opracował zestaw 6 narzędzi połączonych w jeden program. Za pomocą tych narzędzi można uniknąć wielu domysłów a użytkownik jest odsyłany bezpośrednio do katalogu stosowanych rdzeni ferrytowych. W skład zestawu wchodzą:

1. Inductance Factor Calculation
2. Inductor Design
3. Transformer Core Selection
4. Power Loss Calculation
5. Magnetic Regulator
6. Power Inductor Properties

Narzędzie umożliwiające liczenie parametrów dla wszystkich dostępnych w EPCOS ferrytów i dające dostęp do cyfrowej biblioteki danych o materiałach wraz z ich prezentacją graficzną.


Arkusz zawierający straty mocy w materiałach Ferroxcube w zależności od zadanych paramtrów.

back             next

  Producent elementów indukcyjnych www.feryster.eu FERYSTER © Copyright 1991-2014